کد مطلب: 4184 | تاریخ مطلب: 13/10/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

خاطره ای از حجت السلام والمسلمین حسن ثقفی

خاطره ای از حجت السلام والمسلمین حسن ثقفی

تو هم همانند مردم باید در صف بایستی!

خوب به یاد دارم بعد از پیروزی انقلاب که امام به قم آمده بودند، اکثر روزها جمعیت زیادی برای دیدار معظم له به قم می‏آمدند. مسافرخانه‏ها مملو از جمعیت بود، چلوکبابیها شلوغ و صفهای نانوایی‏ها طولانی بود. روزهای اولی بود که امام به قم آمده بودند و در شهر قم جمعیت موج می‏زد. پیرمردی لاغر اندام بود که در منزل امام خدمت می‏کرد و او را بابا صدا می‏کردند. یک روز امام به آن آقا فرمودند:
بابا! شنیده‏ام تو می‏روی در صف بایستی، می‏گویند ایشان خدمتکار آقاست و تو را جلو می‏برند و هر چند تا نان که بخواهی، به تو می‏دهند. این کار را نکن. این خوب نیست که از این خانه کسی برود و بدون اینکه نوبت را رعایت کند، خرید کند. تو هم مانند دیگران در صف بایست، مبادا که امتیازی برای تو باشد!

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

عید غدیر

«امروز که روز عید غدیر است و از بزرگترین اعیاد مذهبی است، این عید، عیدی است که مال مستضعفان است، عید محرومان است، عید مظلومان جهان است، عیدی است که خدای تبارک و تعالی به وسیله رسول اکرم - صلی الله علیه و آله و سلم- برای اجرای مقاصد الهی و ادامه تبلیغات و ادامه راه انبیا، حضرت امیر - سلام الله علیه - را منصوب فرمودند.» (صحیفه امام؛ ج 19، ص 63)