کد مطلب: 3996 | تاریخ مطلب: 26/06/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

حساسیت نسبت به جایگاه ائمه (علیهم السلام)

حساسیت نسبت به جایگاه ائمه (علیهم السلام)

خاطره ای از حجت الاسلام والمسلمین امام جمارانی

روزهای عاشورا اهالی جماران به دیدار امام میرفتند و در حضور ایشان عزاداری میکردند. فکر میکنم سال دوم بود که قرار شد من قبل از روضه مقداری صحبت کنم.

حساسیت نسبت به جایگاه ائمه (علیهم السلام)

خاطره ای از حجت الاسلام والمسلمین امام جمارانی

روزهای عاشورا اهالی جماران به دیدار امام میرفتند و در حضور ایشان عزاداری میکردند. فکر میکنم سال دوم بود که قرار شد من قبل از روضه مقداری صحبت کنم. در میان سخنرانی با اشاره به وضعیت جبهه های جنگ و رشادتهای جوانان اشاره ای به عاشورا کردم و در یک کلمه گفتم که یا حسین(ع) اگر آن روز شما ندا دادید که آیا کسی هست مرا یاری کند؟ و آیا کسی هست به اهل بیت پیغمبر یاری رساند؟ و یاری دهنده ای نبود. اما امروز امام ما و حسین گونه ی زمان ما وقتی امر میکند، هزاران جوان به جبهه میروند و جانفشانی میکنند.

بعد از این دیدار امام به احمد آقا گفته بود که این چه صحبتی بود که فلانی کرد! این مطالب بوی یک حرفهایی میدهد. به او بگو این صحبتها را نکند. این هشدار امام باعث شد که من کمتر در حضور ایشان صحبت کنم و ارادتم به امام از آن روز بیشتر شد.

روایات و خاطرات سیدمهدی امام جمارانی، ج 1، ص236-237

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

عید غدیر

«امروز که روز عید غدیر است و از بزرگترین اعیاد مذهبی است، این عید، عیدی است که مال مستضعفان است، عید محرومان است، عید مظلومان جهان است، عیدی است که خدای تبارک و تعالی به وسیله رسول اکرم - صلی الله علیه و آله و سلم- برای اجرای مقاصد الهی و ادامه تبلیغات و ادامه راه انبیا، حضرت امیر - سلام الله علیه - را منصوب فرمودند.» (صحیفه امام؛ ج 19، ص 63)