کد مطلب: 3157 | تاریخ مطلب: 31/04/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

پایان نامه ها

پایان نامه ها

پایان نامه ها

پایان نامه نوشتاری است که در آن پژوهشگر موضوع یا سوالی را بررسی کرده و از راه تجزیه و تحلیل و یا  تجارب عملی و یا آزمایشی به پاسخ آن می­رسد.

پایان نامه دکترا باید موضوع  مناسب و جامعی داشته باشد و بیانگر پدیده یا نتیجه­ ای جدید باشد. پایان نامه اساس و پایه بسیاری از تحقیقات علمی و اکتشافات محققین می باشد.

اما پایان­ نامه به دلیل تکثیر بسیار محدود نسخه، آرشیو آن در یکی دو مرکز، آن هم با شرایط خاص و محدودیتهای دسترسی و عدم اطلاع­رسانی برای عموم، جزو دور از دسترس­ترین منابع مورد استفاده محققین می­ باشد.

در صورتی که پایان نامه جزو مهمترین منابع تحقیقاتی است. گاهی موضوعاتی بسیار دقیق، ناب، کاربردی و علمی وجود دارد که فقط و فقط به دلیل عدم اطلاع­ رسانی مناسب، به صورت مهجور در می­ آیند و شاید سالها مراجعه­ ای به آن نمی­ شود.

پایان نامه جزو منابع مهم برای محقق است. بخصوص برای دانشجویان و طلبه­ هایی که در صدد نوشتن پایان­ نامه خود هستند. آشنایی و باز شدن ذهن با موضوعات، کلیدواژه­ ها، ساختار پایان نامه، قسمتها و مطالب مهم پایان نامه و ... .

در کتابخانه تخصصی امام خمینی، تاکنون بیش از 1000 عنوان پایان نامه با موضوعات اصلی کتابخانه جهت استفاده پژوهشگران گردآوری شده است.

مشاهده لیست پایان نامه ها

 

 

. انتهای پیام /*

کلید واژه

 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

عید غدیر

«امروز که روز عید غدیر است و از بزرگترین اعیاد مذهبی است، این عید، عیدی است که مال مستضعفان است، عید محرومان است، عید مظلومان جهان است، عیدی است که خدای تبارک و تعالی به وسیله رسول اکرم - صلی الله علیه و آله و سلم- برای اجرای مقاصد الهی و ادامه تبلیغات و ادامه راه انبیا، حضرت امیر - سلام الله علیه - را منصوب فرمودند.» (صحیفه امام؛ ج 19، ص 63)