کد مطلب: 4566 | تاریخ مطلب: 01/08/1400
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

حضور آیت الله صدوقی در نماز جماعت امام خمینی در نوفل لوشاتو

حضور آیت الله صدوقی در نماز جماعت امام خمینی در نوفل لوشاتو

روح الله صباغی

زمان:  آبان 1357

مکان: فرانسه، نوفل لوشاتو

موضوع عکس: حضور آیت الله صدوقی در نماز جماعت امام خمینی در نوفل لوشاتو

حاضرین در عکس: 1. امام خمینی؛ 2. صدوقی، محمد؛ 3. انواری، محی‌الدین؛ 4. اخوان دستمالچی، احمد.

شرح عکس

پیش از ظهر 14 مهر 1357 امام به همراه فرزندشان سید احمد و آقایان ابراهیم یزدی، فردوسی پور و املایی از فرودگاه بغداد راهی فرانسه شدند. با هماهنگی‌هایی که انجام شده بود، امام ابتدا در منزل احمد غضنفرپور در محله کشان پاریس ساکن شد. به دلیل مناسب نبودن آن خانه برای رفت و آمدها و دیدارها، امام اعلام کردند که به جای دیگری بروند. مهدی عسکری که او هم در فرانسه ساکن بود، پیشنهاد داد به منزل خانم فرانسوی‌اش در 35کیلومتری پاریس و در دهکده نوفل لوشاتو بروند. امام روز 16 مهر 1357 به نوفل لوشاتو رفت.

حدود یک ماه پس از حضور امام خمینی در نوفل لوشاتو، آیت الله صدوقی به همراه فرزندشان محمدعلی صدوقی، دکتر ولی شاهی، سید احمد اخوان دستمالچی، محمد دستمالچیان و محمد رضا اعتمادیان سه نفر از بازاریان یزد برای دیدار با امام به پاریس رفتند.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

ماه محرم و صفر

محرّم و صفر، که ماه‏‎ ‎‏برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است، باید ما محرّم و صفر را زنده نگه‏‎ ‎‏داریم به ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ که با ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ‏‎ ‎‏زنده مانده است این مذهب تا حالا؛ با همان وضع سنتی، با همان وضع مرثیه سرایی و‏‎ ‎‏روضه خوانی.(صحیفه امام، ج 15، ص 331)