کد مطلب: 3199 | تاریخ مطلب: 04/06/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

همراه دوران غربت

همراه دوران غربت

«همراه دوران غربت» خاطرات حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا برقعی است که در دفتر نمایندگی مؤسسه در قم در واحد خاطرات تدوین شده است.

«همراه دوران غربت»  خاطرات حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا برقعی است که در دفتر نمایندگی مؤسسه در قم در واحد خاطرات تدوین شده است. آقایان محمدحسن عباسی و علی‌رضا نخبه کار تدوین آن را انجام داده‌اند. این خاطرات از زبان یکی از شاگردان جوان امام خمینی و حاج آقا مصطفی خمینی در نجف اشرف بیان شده است.

بخش‌های مختلف این خاطرات خواندنی، بدین قرار است:

1. از تولد تا هجرت اول به نجف

2. از بازگشت به ایران تا هجرت مجدد به نجف

3. ورود مجدد به نجف

4. امام در یک نگاه؛ ویژگی‌های بارز اخلاقی علمی امام خمینی

5. شخصیت‌های تأثیر گذار: حاج آقا مصطفی، حاج شیخ نصرالله خلخالی، شهید محمد منتظری، اعجوبه‌ای به نام سرهنگ اشرفی، سید موسی اصفهانی و تیمور بختیار

6. در آستانه هجرت امام به پاریس

7. بازگشت به ایران

8. نجف پس از پیروزی انقلاب

9. نمایندگی امام در کشورهای حوزه خلیج فارس

10. اسناد، نامه‌ها، تصاویر

کارنامه متواضعانه و مدبرانه و خردمندانه این یار باوفا و بی ادعای امام خمینی در دوران نمایندگی ایشان در کشورهای حوزه خلیج فارس، بسیار خواندنی و افتخار آمیز است و نشان دهنده تعامل جمهوری اسلامی تحت رهبری امام خمینی با کشورهای عربی ـ اسلامی همسایه و نهایت تلاش برای دوستی و وحدت می‌باشد.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

عید غدیر

«امروز که روز عید غدیر است و از بزرگترین اعیاد مذهبی است، این عید، عیدی است که مال مستضعفان است، عید محرومان است، عید مظلومان جهان است، عیدی است که خدای تبارک و تعالی به وسیله رسول اکرم - صلی الله علیه و آله و سلم- برای اجرای مقاصد الهی و ادامه تبلیغات و ادامه راه انبیا، حضرت امیر - سلام الله علیه - را منصوب فرمودند.» (صحیفه امام؛ ج 19، ص 63)