کد مطلب: 3198 | تاریخ مطلب: 04/06/1398
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

بازخوانی منشور برادری

بازخوانی منشور برادری

کتاب «بازخوانی منشور برادری» اثری است که به همت معاونت پژوهشی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در قم تهیه و به انجام رسیده است.

کتاب «بازخوانی منشور برادری» اثری است که به همت معاونت پژوهشی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در قم تهیه و به انجام رسیده است. این اثر در سال 1397 برای بار دوم انتشار یافته است. این اثر در چهار بخش سامان‌دهی شده است:

بخش اول: سخنرانی‌ها و میزگردها

بخش دوم: مقالات

بخش سوم: مصاحبه‌ها

بخش چهارم:‌ گزیده جراید

در بخش سخنرانی‌ها، بیانات آقایان: محمدعلی خسروی و سید محمود دعایی آمده است و سپس میزگردی با حضور آقایان: دکتر علی مطهری؛ وحجج اسلام والمسلمین کاظم قاضی‌زاده و احمد مبلغی بازتاب یافته است.

در بخش مقالات، نوشته های آقایان عبدالرحیم اباذری، مهدی پورحسین، حسن پویا ومهدی مهریزی آمده است.

مصاحبه با آقایان: مسعود ادیب، عماد افروغ، سید محمدعلی ایازی، محسن غرویان، محمدتقی فاضل میبدی، عبدالوهاب فراتی، داود فیرحی و نجف لک‌زایی در بخش سوم آمده است.

و در بخش چهارم بازتاب منشور برادری در مطبوعات گزارش شده است.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

عید غدیر

«امروز که روز عید غدیر است و از بزرگترین اعیاد مذهبی است، این عید، عیدی است که مال مستضعفان است، عید محرومان است، عید مظلومان جهان است، عیدی است که خدای تبارک و تعالی به وسیله رسول اکرم - صلی الله علیه و آله و سلم- برای اجرای مقاصد الهی و ادامه تبلیغات و ادامه راه انبیا، حضرت امیر - سلام الله علیه - را منصوب فرمودند.» (صحیفه امام؛ ج 19، ص 63)