کد مطلب: 4727 | تاریخ مطلب: 08/04/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

نماز مسافر در مدینه

نماز مسافر در مدینه

مدینه منوره یکی از اماکن چهارگانه تخییر است، زائران گرامی مدینه می توانند بلکه بهتر است نمازهای ظهر و عصر و عشا را تمام بخوانند. حضرت امام (س) می فرماید: مسافر فقط در مسجد النبی (ص) حتی قسمتهای توسعه یافته آن بین قصر و تمام مخیر است،

نماز مسافر در مدینه

رضا هوشیاری

1. مسافر اگر قصد ماندن ده روز و بیشتر را در یک محل داشته باشد، نمازش تمام است.

2. با توجه به این است که زائران گرامی در مدینه کمتر از ده روز می مانند، وظیفه اولیه ایشان این است که نمازهای چهار رکعتی را شکسته بخوانند.

3. البته چون مدینه منوره یکی از اماکن چهارگانه تخییر است، زائران گرامی مدینه می توانند بلکه بهتر است نمازهای ظهر و عصر و عشا را تمام بخوانند.

4. در محدوده تخییر بین فقهای عظام تقلید اختلاف نظر وجود دارد؛

حضرت امام (س) می فرماید: مسافر فقط در مسجد النبی (ص) حتی قسمتهای توسعه یافته آن بین قصر و تمام مخیر است،

و مقام معظم رهبری و آیات عظام سیستانی و مکارم می فرمایند: در کل شهر مدینه (حتی قسمتهای توسعه یافته آن) مسافر می تواند نماز را تمام بخواند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ویدیو

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، اعمال مکه در حج تمتع

اعمال مکه در حج تمتع:
بعد از انجام اعمال منا در روز عید قربان، حجاج می توانند اعمال مکه را بجا آورند و تا آخر ذی الحجه وقت دارند.
معمولاً حجاج گرامی از روز دوازدهم به بعد که از منا به مکه بر می گردند اعمال مکه را انجام می دهند. و در حج تمتع محرمات احرام در سه مرحله حلال می شود:

عید غدیر

«امروز که روز عید غدیر است و از بزرگترین اعیاد مذهبی است، این عید، عیدی است که مال مستضعفان است، عید محرومان است، عید مظلومان جهان است، عیدی است که خدای تبارک و تعالی به وسیله رسول اکرم - صلی الله علیه و آله و سلم- برای اجرای مقاصد الهی و ادامه تبلیغات و ادامه راه انبیا، حضرت امیر - سلام الله علیه - را منصوب فرمودند.» (صحیفه امام؛ ج 19، ص 63)