کد مطلب: 4974 | تاریخ مطلب: 10/08/1402
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دیدار اعضای شورای سیاستگذاری همایش نکوداشت وکلای شرعی امام خمینی(س) با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری

دیدار اعضای شورای سیاستگذاری همایش نکوداشت وکلای شرعی امام خمینی(س) با آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری: ضمن برشمردن خاطرات خود از دوران انقلاب و روز ورود حضرت امام خمینی(س)، به دیدار خود با امام و هدیه دادن عبا به ایشان اشاره کردند و آرزوی توفیق و برگزاری با شکوه این همایش را داشتند.


 
سه شنبه 9 آبان 1402 اعضای شورای سیاستگذاری همایش نکوداشت وکلای شرعی امام خمینی (س) دیداری با آیت الله حسینی بوشهری رئیس جامعه مدرسین حوزه‌های علمیه قم  داشتند. در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین کمساری، مدیر کل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)-قم گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده برای شناسایی وکلا و صاحبان اجازات و گردآوری اسناد و مداراک و مکاتبات حضرت امام خمینی(س) تا که تا کنون منتشر نشده بود، ارائه کردند.
در ادامه این دیدار آیت الله بوشهری ضمن عرض تسلیت شهادت اخیر مردم غزه ، رژیم غاصب صهیونیسم را محکوم کردند و پیروزی را در نهایت از آن مقاومت دانستند که حزب الله هم الغالبون. در ادامه ایشان ضمن تقدیر و تشکر از دست اندکاران این همایش تاکید کردند که تلاش شود تا در بهره برداری ومفهوم گیری از مکاتبات امام دقت های ویژه ای صورت بگیرد و احتیاط لازم رعایت شود تا خدایی ناکرده نسبت اشتباهی به امام داده نشود. ایشان در ادامه ضمن برشمردن خاطرات خود از دوران انقلاب و روز ورود حضرت امام خمینی(س)، به دیدار خود با امام و هدیه دادن عبا به ایشان اشاره کردند و آرزوی توفیق و برگزاری با شکوه این همایش را داشتند.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

ماه محرم و صفر

محرّم و صفر، که ماه‏‎ ‎‏برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است، باید ما محرّم و صفر را زنده نگه‏‎ ‎‏داریم به ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ که با ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ‏‎ ‎‏زنده مانده است این مذهب تا حالا؛ با همان وضع سنتی، با همان وضع مرثیه سرایی و‏‎ ‎‏روضه خوانی.(صحیفه امام، ج 15، ص 331)