کد مطلب: 4970 | تاریخ مطلب: 04/08/1402
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دیدار اعضای شورای سیاستگذاری همایش نکوداشت وکلای شرعی امام خمینی(س) با آیت الله العظمی محمد علی گرامی

 دیدار اعضای شورای سیاستگذاری همایش نکوداشت وکلای شرعی امام خمینی(س) با آیت الله العظمی محمد علی گرامی

آیت الله گرامی: امام به من فرمودند که اخبار را به اطلاع ایشان برسانم.


 چهارشنبه 3 آبان 1402 اعضای شورای سیاستگذاری همایش نکوداشت وکلای شرعی امام خمینی (س) دیداری با آیت الله العظمی گرامی داشتند. در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین کمساری، مدیر کل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)-قم ضمن ارائه گزارشی از همایش فرمودند که از برکات این همایش آشنایی با حدود 1200 نفر از وکلای امام و یافتن 150 سند تازه از دست‌نوشته های امام خمینی(س) بود که امید می رود این برکات و آثار هر روزه بیشتر باشد. ایشان از آیت الله العظمی گرامی دعوت کردند تا روز 18 آبان در مراسم این همایش تشریف بیاورند.

آیت الله العظمی گرامی ضمن تقدیر و تشکر، به بیان خاطرات خویش از امام راحل (س) پرداختند و بیان فرمودند که از سال 35 در محضر امام بودند. یکبار در ضمن گفتگویی امام به ایشان فرمودند:«به تو حکم می کنم هر مطلبی در مورد اشخاص می دانی به من برسانی». ایشان با بیان اینکه نامه های متعددی به امام نوشتند اظهار کردند که نامه ای که با سوره والعصر آغاز می شود از جمله نامه های معروفی است که ایشان به امام نوشته بودند و نامشان را از انتهای نامه پاک کردند تا بتوانند در جاهای مختلف پخش کنند. آخرین خاطره ای که ایشان بیان فرمودند درباره انجمن حجتیه بود :« بعد از تبعیدم مناظراتی با اعضای انجمن حجتیه داشتم و از همان جا نامه ای به امام نوشتم که این افراد انحراف دارند و امام در جواب فرمودند من از وقتی فهمیدم هیچ کمکی به اینان نکردم؛ این سبب شد تا انجمن به مخالفت با من بپردازد.»

در پایان از این همایش اظهار خوشحالی کردند و فرمودند که درصورتی که شرایطم مساعد باشد در این همایش شرکت خواهم کرد.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

ماه محرم و صفر

محرّم و صفر، که ماه‏‎ ‎‏برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است، باید ما محرّم و صفر را زنده نگه‏‎ ‎‏داریم به ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ که با ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ‏‎ ‎‏زنده مانده است این مذهب تا حالا؛ با همان وضع سنتی، با همان وضع مرثیه سرایی و‏‎ ‎‏روضه خوانی.(صحیفه امام، ج 15، ص 331)