کد مطلب: 4969 | تاریخ مطلب: 01/08/1402
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دیدار اعضای شورای سیاستگذاری همایش نکوداشت وکلای شرعی امام خمینی(س) با آیت الله علی اکبر مسعودی خمینی

دیدار اعضای شورای سیاستگذاری همایش نکوداشت وکلای شرعی امام خمینی(س) با آیت الله علی اکبر مسعودی خمینی

آیت الله مسعودی: دومین اجازه نامه امام خمینی(س) را به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)-قم اهدا کرد.


امروز- دوشنبه 1 آبان 1402 - اعضای شورای سیاستگذاری همایش نکوداشت وکلای شرعی امام خمینی (س) دیداری با آیت الله مسعودی خمینی داشتند. در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین کمساری به محورهای مختلف این همایش پرداختند و بیان داشتند که این همایش از جهات گوناگونی حائز اهمیت است یکی از آنها تبیین شیوه عملکرد شبکه وکلا و آشنایی با شبکه وکلای امام خمینی(س) و تکریم از آنان است؛ دیگری کشف اسناد جدیدی از استجازه ها و اجازه هایی است که به دست ما رسیده است.
مدیرکل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)-قم بیان داشتند که حدود 1200 نفر از وکلای شرعی امام خمینی(س) در این همایش شناسایی شده اند که قرار است در 18 آبان از آنان تقدیر شود.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین حاضری در مورد آثار این همایش فرمودند که حدود 150 دستخط اجازات امام خمینی(س) را در طی این همایش به دست آوردیم و امید می رود که خود این همایش سبب شود که باقی دستخط ها نیز به دست ما برسد.
 آیت الله مسعودی خمینی ضمن اظهار خرسندی از این همایش به بیان خاطراتی از امام خمینی(س) پرداختند و اظهار داشتند که کتاب مکاسب محرمه را ایشان از امام درخواست کردند و چاپ آن را تدارک دیدند. همچنین با فروش فرش خانه خویش توانستند کتاب طهارت امام را چاپ کنند. ایشان در ادامه فرمودند:« وقتی امام در تبعید بودند بنده از آبادان به صورت قاچاق خود را به نجف رساندم وقتی به محضر امام رسیدم اول از بنده سوال کردند که تو هم به صورت قاچاق آمدی؟ بنده پاسخ دادم بله و ایشان فرمودند که دیگر این کار را نکن.»
آخرین خاطره ای که ایشان بیان فرمودند مربوط به سال 40 بود که شخص ثروتمندی از رفسنجان به پول آن زمان حدود یک ملیون وجوهات برای امام آورده بودند و از جهت تبرک از امام درخواست کردند که یک تومن از این پول را به من بدهید و امام در پاسخ فرموده بودند که این پول وجوهات است و برای من نیست تا بتوانم آن را هبه کنم؛ و آن شخص نیز از این دقت و محاسبه امام بسیار خوشش آمده بود.
لازم به ذکر است که در این دیدار آیت الله مسعودی خمینی تابلویی که در آن استجازه خویش و دستخط اجازه امام خمینی(س) بود را به موسسه تنظیم ونشر آثار امام خمینی(س)-قم اهدا کردند. تاریخ این سند 15 ذی القعده 1380 می باشد و نشان می دهد که دومین اجازه صادره از امام خمینی(س) است.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

ماه محرم و صفر

محرّم و صفر، که ماه‏‎ ‎‏برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است، باید ما محرّم و صفر را زنده نگه‏‎ ‎‏داریم به ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ که با ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ‏‎ ‎‏زنده مانده است این مذهب تا حالا؛ با همان وضع سنتی، با همان وضع مرثیه سرایی و‏‎ ‎‏روضه خوانی.(صحیفه امام، ج 15، ص 331)