کد مطلب: 4961 | تاریخ مطلب: 09/07/1402
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دیدار اعضای شورای سیاست گذاری همایش وکلا با آیت الله کریمی جهرمی

دیدار اعضای شورای سیاست گذاری همایش وکلا با آیت الله کریمی جهرمی

کریمی جهرمی:
امام خمینی (س) جهانی بودند و ابعاد گوناگونی داشتند هرچه بشود برای نسل جوان این ابعاد روشن بشود منشا اثر خواهد بود.

یکشنیه 9 مهر 1402 حجت الاسلام و المسلمین عباس کمساری مدیر کل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) – قم به همراه اعضای شورای سیاست گذاری همایش وکلا با آیت الله کریمی جهرمی دیدار کردند. در ابتدای این دیدار مدیر موسسه ضمن تشکر گزارشی را از این همایش ارائه فرمودند و بیان داشتند که در ضمن این همایش مصاحبه ها و دیدارهایی با علما صورت گرفته است تا بتوان از نقطه نظرات دقیق آنان بهره مند شد. آیت الله کریمی جهرمی با تاکید به ابعاد وجودی امام خمینی (س) هم از جهت علمی هم از نظر اخلاقی و تهذیبی بیان داشتند که امام خمینی (س) جهانی بودند و ابعاد گوناگونی داشتند هرچه بشود برای نسل جوان این ابعاد روشن بشود منشا اثر خواهد بود. ایشان بیان داشتند: آثار بزرگان آثار دنیایی نیست بلکه آثار اخلاقی و علمی است که متاع الدنیا قلیل. بنابر این باید آثار ایشان را که تماما گنجینه های فضائل هست منتشر شود و جای تقدیر و تشکر است از کسانی که این آثار را تنظیم کرده و نشر داده اند. ان آثارنا تدل علینا فانظروا بعدنا الی الاثار و در ادامه از باب تذکر نکاتی را در جهت حفظ همه جانبه و نشر صحیح آثار امام بیان فرمودند.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

ماه محرم و صفر

محرّم و صفر، که ماه‏‎ ‎‏برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است، باید ما محرّم و صفر را زنده نگه‏‎ ‎‏داریم به ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ که با ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ‏‎ ‎‏زنده مانده است این مذهب تا حالا؛ با همان وضع سنتی، با همان وضع مرثیه سرایی و‏‎ ‎‏روضه خوانی.(صحیفه امام، ج 15، ص 331)