کد مطلب: 4955 | تاریخ مطلب: 05/06/1402
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دیدار مدیر کل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی قم با مدیر کل آموزش و پرورش استان قم

دیدار مدیر کل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی قم با مدیر کل آموزش و پرورش استان قم

حجت الاسلام والمسلمین کمساری پیشنهاد داد: اول مهر و سالروز حضور و سخنرانی امام خمینی در مدرسه ابتدایی فیض خیابان انقلاب قم، ویژه برنامه بازگشایی مدارس در اول مهر به صورت رسمی با همکاری موسسه و آموزش و پرورش در این مدرسه برگزار شود.


صبح شنبه 1402/6/4 حجت الاسلام و المسلمین عباس کمساری مدیر کل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی قم با جناب آقای رحیمی مدیر کل آموزش و پرورش استان قم دیدار کرد.
در ابتدای این دیدار که در دفتر مدیر کل آموزش و پرورش برگزار شد، حجت الاسلام کمساری گزارشی از فعالیتهای پژوهشی، آموزشی و فرهنگی موسسه ارائه داد. همچنین پیشنهاد شد درباره اول مهر و سالروز حضور و سخنرانی امام خمینی در مدرسه ابتدایی فیض خیابان انقلاب قم، ویژه برنامه بازگشایی مدارس در اول مهر به صورت رسمی با همکاری موسسه و آموزش و پرورش در این مدرسه برگزار شود. در ادامه حجت الاسلام و المسلمین پویا معاون پژوهشی و آقای صباغی مدیر فرهنگی موسسه، ظرفیتهای پژوهشی، آموزشی و فرهنگی موسسه، بیت امام خمینی و کتابخانه تخصصی را توضیح دادند.
جناب آقای رحیمی مدیر کل آموزش و پرورش قم نیز ضمن خیر مقدم، از پیشنهاد مطرح شده درباره برنامه اول مهر استقبال کرد و به فال نیک گرفت و اعلام کرد امسال آموزش و پرورش نیز برای پاسداشت حضور امام خمینی در مدرسه فیض، برنامه ریزی داشته است.
همچنین برگزاری دوره های آموزش آشنایی با امام خمینی برای معلمان، کارمندان و دانش آموزان، برگزاری مسابقه علمی از آثار و اندیشه امام خمینی، برنامه¬ریزی و استفاده از پتانسیل پژوهشی و آموزشی موسسه، کتابخانه تخصصی و بیت امام خمینی از پیشنهادات همکاری بین موسسه و آموزش و پرورش بود.
در پایان دو مرکز آمادگی خود را برای امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه های مختلف اعلام کردند.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

ماه محرم و صفر

محرّم و صفر، که ماه‏‎ ‎‏برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است، باید ما محرّم و صفر را زنده نگه‏‎ ‎‏داریم به ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ که با ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ‏‎ ‎‏زنده مانده است این مذهب تا حالا؛ با همان وضع سنتی، با همان وضع مرثیه سرایی و‏‎ ‎‏روضه خوانی.(صحیفه امام، ج 15، ص 331)