کد مطلب: 4954 | تاریخ مطلب: 31/05/1402
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

دیدار اعضای شورای سیاست گذاری همایش وکلا با حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی

دیدار اعضای شورای سیاست گذاری همایش وکلا با حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی

حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی: ضبط اسناد و آرشیو در سیستم مرجعیت مغفول مانده است.

دوشنبه  30 مرداد ماه 1402 حجت الاسلام و المسلمین عباس کمساری مدیر کل موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) – قم به همراه اعضای شورای سیاست گذاری همایش وکلا با حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی  دیدار کردند. در این دیدار مدیر محترم موسسه در ابتدا ضمن بیان خرسندی از این دیدار فرمودند: همایش وکلا در پی شناسایی و جمع آوری اجازات امام است و بحمد لله تا به امروز حدود 1200 اجازه از امام خمینی (س) جمع آوری شده است.  


حجت الاسلام و المسلمین سید جواد شهرستانی ضمن اظهار خوشحالی از این دیدار بیان فرمودند که جمع آوری اسناد و ضبط و نگهداری دقیق آنها از جمله مسائل بسیار مهمی است که بحمد لله شما توفیق آن را پیدا کرده اید که اجازات امام را ثبت و ضبط کنید. ضبط اسناد و آرشیو در سیستم مرجعیت مغفول مانده است. اگر بیوت علما ازابتدا به ثبت و ضبط این اسناد پرداخته بودند خیلی از مشکلات تاریخی امروز پیش نمی آمد به عنوان مثال اگر اسناد مکاتبات آخوند خراسانی ثبت شده بود بسیاری از نقاط تاریک مشروطه امروز روشن بود.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

ماه محرم و صفر

محرّم و صفر، که ماه‏‎ ‎‏برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است، باید ما محرّم و صفر را زنده نگه‏‎ ‎‏داریم به ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ که با ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ‏‎ ‎‏زنده مانده است این مذهب تا حالا؛ با همان وضع سنتی، با همان وضع مرثیه سرایی و‏‎ ‎‏روضه خوانی.(صحیفه امام، ج 15، ص 331)