کد مطلب: 4924 | تاریخ مطلب: 09/03/1402
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

محفل شعر "در بیت خورشید"

محفل شعر "در بیت خورشید"

هرچند تو سبز رفته ای نامت را

با هر قلمی که می نویسم سرخ استمحفل ادبی "در بیت خورشید" فرصتی است تا عاشقان دلسوخته ی امام خمینی غم رحلت ایشان را به یکدیگر تسلیت بگویند و روح خویش را با اشعاری که در رثا و مدح آن امام است صفا دهند.

زبان شعر زبان رسای ابراز احساسات و بیان پیام در فرهنگ بشری است و در فرهنگ اسلامی از این ابزار کارآمد استقبال و استفاده شده است.

 شعر و شعرا در انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (س) جایگاه و خدمات ارزشمندی داشته اند و از شعر متعهدِ پر احساس در مورد دوران مبارزات ونیز مقاطع پس از پیروزی انقلاب، به ویژه دفاع مقدس فراوان بهره برده شده است.

 توصیف و تکریم شخصیت امام خمینی و انتقال اندیشه و آرمان والای ایشان با زبان شعر همواره مطلوب و مفید خواهد بود؛ بدین منظور در آستانه سی و چهارمین سالگرد ارتحال آن عبد صالح خدا محفل شعری با حضور جمعی از شعرای بزرگوار و با سخنرانی حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی کمساری رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) برگزار خواهد شد و مقدم همه علاقه مندان و اصحاب اندیشه به احساس گرامی داشته خواهد شد.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

ماه محرم و صفر

محرّم و صفر، که ماه‏‎ ‎‏برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است، باید ما محرّم و صفر را زنده نگه‏‎ ‎‏داریم به ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ که با ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ‏‎ ‎‏زنده مانده است این مذهب تا حالا؛ با همان وضع سنتی، با همان وضع مرثیه سرایی و‏‎ ‎‏روضه خوانی.(صحیفه امام، ج 15، ص 331)