کد مطلب: 4893 | تاریخ مطلب: 26/11/1401
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

جلسه هم اندیشی مدیران موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) قم با مدیران شبکه رادیویی معارف

جلسه هم اندیشی مدیران موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) قم با مدیران شبکه رادیویی معارف

جلسه هم اندیشی مدیران موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) قم با مدیران شبکه رادیویی معارف در محل رادیو معارف برگزار شد.

جلسه هم اندیشی مدیران موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) قم با مدیران شبکه رادیویی معارف در محل رادیو معارف برگزار شد.

در ابتدای این دیدار دکتر مسعود کاویانی مدیر شبکه رادیویی معارف، فعالیتهای شبکه رادیویی معارف از زمان تأسیس تاکنون را بیان کرد. وی به برخی برنامه های شاخص تهیه شده در شبکه معارف با موضوع امام خمینی و ولایت فقیه اشاره کرد و گفت که در کنداکتور روزانه این شبکه، حتما بخشی مربوط به امام خمینی قرار دارد.

در این دیدار حجج اسلام و آقایان عظیمی قائم مقام و مدیر گروه قران و اهلبیت، مهدی کریمی مدیر گروه طرح و برنامه، صفایی مدیر گروه فرهنگ و جامعه، مرتضی کریمی مدیر گروه فلسفه و اندیشه و غلامپور مدیر روابط عمومی رادیو معارف فعالیتهای بخشهای مختلف شبکه و پیشنهاداتشان درباره همکاری با موسسه را بیان کردند.

حجت الاسلام و المسلمین عباس کمساری مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) قم نیز در ادامه سابقه و فعالیتهای موسسه را بیان کرد. وی ترویج اندیشه های امام خمینی را وظیفه همه گروهها و سازمانها دانست و به نقش مهم رسانه ها و بخصوص صدا و سیما اشاره کرد. همچنین وی شبکه معارف را تنها شبکه از دهها شبکه صدا و سیما دانست که هر روز برنامه ای هر چند کوتاه با محوریت امام خمینی را پخش می کند و این رویکرد را قابل تقدیر دانست.

حجج اسلام و آقایان پویا معاون پژوهشی، حاضری معاون آموزشی و صباغی مدیر امور فرهنگی موسسه نیز دستاوردها و فعالیتهای موسسه را در بخشهای مختلف شرح و پیشنهاداتشان را درباره همکاری با رادیو معارف ارائه دادند.

در ادامه هر دو مرکز آمادگی خود را برای امضای تفاهم نامه همکاری در زمینه های مختلف اعلام کردند.

در پایان این دیدار از بخشهای مختلف و استودیوی پخش رادیو معارف بازدید شد.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

ماه محرم و صفر

محرّم و صفر، که ماه‏‎ ‎‏برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است، باید ما محرّم و صفر را زنده نگه‏‎ ‎‏داریم به ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ که با ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ‏‎ ‎‏زنده مانده است این مذهب تا حالا؛ با همان وضع سنتی، با همان وضع مرثیه سرایی و‏‎ ‎‏روضه خوانی.(صحیفه امام، ج 15، ص 331)