کد مطلب: 4106 | تاریخ مطلب: 19/08/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

یاد برادر

یاد برادر

امام، هنگام توصیف آقای پسندیده میگفتند: او از کودکی با وقار و مؤدب بود و حتی در خانه نیز همواره با لباس رسمی (عبا و قبا) روی پتو مینشست و به پشتی تکیه میزد.

یاد برادر

امام گاهی از مکتب خانه ملا ابوالقاسم و شیوة تدریس در مکتب خانه صحبت میکردند و از مدرسه احمدیه در خمین یاد میکردند. گاه از هیبت و متانت و جذبة آقای پسندیده، که سبب علاقه ایشان به درس خواندن شده بود، نقل میکردند. نزد  ایشان منطق، سیوطی و اندکی از مطول را خوانده و خوش نویسی را نیز از ایشان سرمشق گرفته بودند. هنگام توصیف آقای پسندیده میگفتند: او از کودکی با وقار و مؤدب بود و حتی در خانه نیز همواره با لباس رسمی (عبا و قبا) روی پتو مینشست و به پشتی تکیه میزد.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

عید غدیر

«امروز که روز عید غدیر است و از بزرگترین اعیاد مذهبی است، این عید، عیدی است که مال مستضعفان است، عید محرومان است، عید مظلومان جهان است، عیدی است که خدای تبارک و تعالی به وسیله رسول اکرم - صلی الله علیه و آله و سلم- برای اجرای مقاصد الهی و ادامه تبلیغات و ادامه راه انبیا، حضرت امیر - سلام الله علیه - را منصوب فرمودند.» (صحیفه امام؛ ج 19، ص 63)