کد مطلب: 4002 | تاریخ مطلب: 29/06/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

احترام و تکریم امام به رزمندگان اسلام

احترام و تکریم امام به رزمندگان اسلام

آیت الله سیدابوالحسن نوری امام جمعه خرمشهر: در هنگامه نبردهای سنگین تن به تن و کوچه به کوچه در خرمشهر پس از کارشکنی های بنی صدر و عدم حمایت از مدافعان خرمشهر به تهران و زیارت امام شتافتم. برادران مصباحی که بعدها علی آنها شهید شد هم با من همراه بودند وقتی توفیق دیدار با آقا دست داد از وضعیت خرمشهر گزارشی خدمتشان تقدیم کرد و با جدیت به امام گفتم دشمن جنگ را جدی گرفته است اما مسؤولان ما(بنی صدر) نه؛ یک روز پس از این دیدار ... پیام محکم امام را شنیدیم که خطاب به مسؤولان اعلام کردند جنگ را جدی بگیرید.

آیت الله سیدابوالحسن نوری امام جمعه خرمشهر: در هنگامه نبردهای سنگین تن به تن و کوچه به کوچه در خرمشهر پس از کارشکنی‌های بنی‌صدر و عدم حمایت از مدافعان خرمشهر به تهران و زیارت امام شتافتم. برادران مصباحی که بعدها علی آنها شهید شد هم با من همراه بودند وقتی توفیق دیدار با آقا دست داد از وضعیت خرمشهر گزارشی خدمتشان تقدیم کرد و با جدیت به امام گفتم دشمن جنگ را جدی گرفته است اما مسؤولان ما(بنی صدر) نه؛ یک روز پس از این دیدار ... پیام محکم امام را شنیدیم که خطاب به مسؤولان اعلام کردند جنگ را جدی بگیرید.

آیت الله نوری افزود امام در آن دیدار ضمن ابلاغ سلام به مدافعان خرمشهر مبلغی را نیز به اینجانب برای مخارج جنگ در خرمشهر دادند.

احترام و تکریم امام به رزمندگان اسلام

آیت الله نوری اضافه می‌کند: در خلال همان دیدار مهم با امام (ره) هنگام خداحافظی برادران مصباحی در آستانه اتاق آن حضرت، مشغول بستن بند پوتین خود شدند، به چشم خود دیدم امام به احترام این دو رزمنده در آستانه در با حالت ادب ایستاده بودند در حالی که این دو رزمنده متوجه ایستادن احترام آمیز امام بر بالای سر خود نبودند. این مطلب نمونه ای از قدر شناسی امام نسبت به رزمندگان اسلام بود.

خبرگزاری بین المللی قرآن، تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۸۶

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

عید غدیر

«امروز که روز عید غدیر است و از بزرگترین اعیاد مذهبی است، این عید، عیدی است که مال مستضعفان است، عید محرومان است، عید مظلومان جهان است، عیدی است که خدای تبارک و تعالی به وسیله رسول اکرم - صلی الله علیه و آله و سلم- برای اجرای مقاصد الهی و ادامه تبلیغات و ادامه راه انبیا، حضرت امیر - سلام الله علیه - را منصوب فرمودند.» (صحیفه امام؛ ج 19، ص 63)