کد مطلب: 3189 | تاریخ مطلب: 04/05/1399
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

مردن در رختخواب برایش کوچک بود!

مردن در رختخواب برایش کوچک بود!

مردن در رختخواب برایش کوچک بود!

روز چهارشنبه برابر است با ترور مبارز متعهد «حاج مهدی عراقی» و فرزندش «حسام» به‌دست گروه به ظاهر مذهبی و خودسر فرقان. شهید محمدمهدی حاج ابراهیم عراقی، سال 1309 ش. در تهران به دنیا آمد. از شهریور 1320 ش با گروه مبارز فداییان اسلام همکاری می‌کرد. همان سال‌های مبارزه به زندان افتاد. دو بار هم تبعید شد. در جریان نهضت ملی نفت نیز حضور داشت. تا این‌که سال 1344 به همراه فداییان اسلام در ترور حسنعلی منصور ـ نخست‌وزیر پهلوی ـ شرکت داشت. برای همین پس از دست‌گیری، دادگاهی و به حبس ابد محکوم شد. با گذشت 13 سال از زندان آزاد شد؛ اما دوباره در خط مبارزه و انقلاب قرار گرفت. عراقی سال 57 راهی فرانسه شد و پس از دیدار با امام خمینی، فعالیتش را در همان پاریس ادامه داد و سرانجام به همراه پرواز انقلاب و همراه امام به تهران بازگشت.

با پیروزی انقلاب، مسئول زندان قصر شد. تا این‌که در سن 49 سالگی، چهارم شهریور 1358 به همراه فرزندش «حسام» به‌دست گروهک فرقان به شهادت رسیدند.

به همین مناسبت امام خمینی طی بیاناتی در جمع خانواده این شهید، ضمن تجلیل فرمودند؛ «... او می‌بایست شهید می‌شد؛ برای او مردن در رختخواب کوچک بود...» (صحیفه امام، ج9، ص350)

 

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

عید غدیر

«امروز که روز عید غدیر است و از بزرگترین اعیاد مذهبی است، این عید، عیدی است که مال مستضعفان است، عید محرومان است، عید مظلومان جهان است، عیدی است که خدای تبارک و تعالی به وسیله رسول اکرم - صلی الله علیه و آله و سلم- برای اجرای مقاصد الهی و ادامه تبلیغات و ادامه راه انبیا، حضرت امیر - سلام الله علیه - را منصوب فرمودند.» (صحیفه امام؛ ج 19، ص 63)