کد مطلب: 4943 | تاریخ مطلب: 31/04/1402
  • تلگرام
  • Google+
  • Cloob
  • نسخه چاپی

حضور مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)_قم در مراسم تشییع پیکر آیت الله شیخ حسن صانعی (ره)

حضور مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)_قم  در مراسم تشییع پیکر آیت الله شیخ حسن صانعی (ره)

صبح امروز حجت الاسلام و المسلمین عباس کمساری مدیر محترم موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) با حضور در مراسم تشییع پیکر مطهر حضرت آیت الله شیخ حسن صانعی با آن یار وفادار امام خمینی (س) وداع کرد.

پیکر حضرت آیت الله شیخ حسن صانعی(ره) از جمله یاران وفادار امام خمینی (س) و مبارزین راستین انقلاب اسلامی صبح امروز ۳۱/۴/۱۴۰۲ از مسجد امام حسن عسکری(علیه السلام) تا حرم حضرت معصومه(علیها السلام) تشییع شد.

حضرت امام خمینی(س) در نامه ای خطاب به ایشان فرمودند:

......

تو سرباز گمنام این انقلابی، و خودت می‏دانی که هیچ چیز بهتر از گمنامی نیست. تو فردی هستی که از گذشته‏ های دور خاطرات تلخ و شیرین مبارزات را با خود دارد.
زیرکی و کم حرف، دانایی و محتاط.
در گرداب مبارزات همیشه دلسوخته بوده ‏ای. کینه‏ ت را نسبت به شاه در کمتر کسی دیده بودم. در بحرانها و فشارها هیچ گاه نسبت به من تردید نداشتی، گرچه گاهی خسته می‏شدی و افسرده.
در کوران فشار دستگاه شاه، تو که مسئول اداره شهریه طلاب بودی، وقتی در محاصره دشمن قرار می‏گرفتی برای اینکه هیچ گونه اطلاعی به دشمن ندهی کم نبود مواقعی که قبوض رسید پولهای اخیار را- در پانزده سال مبارزه- چون غذایی گوارا می‏خوردی. پاداشت عند اللَّه نیز گوارایت باد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین عباس کمساری مدیر محترم موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)_قم و کارمندان این مجموعه با حضور خویش موجب تسلای بازماندگان و شاگردان آن عالم ربانی شدند.

. انتهای پیام /*
 

زمزم احکام، ربا و اقسام آن

حرمت ربا با آیات قرآن و سنت رسول خدا (ص) و احادیث اهل بیت علیهم السلام و اجماع فقها ثابت گشته و از گناهان بزرگ محسوب می شود ،
ربا یا ربای معاملی است و یا ربای قرضی و ربا در معامله عبارت است از مبادله دو کالای مثل هم با دریافت اضافی.

ماه محرم و صفر

محرّم و صفر، که ماه‏‎ ‎‏برکات اسلامی است و ماه زنده ماندن اسلام است، باید ما محرّم و صفر را زنده نگه‏‎ ‎‏داریم به ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ که با ذکر مصائب اهل بیت ـ علیهم السلام ـ‏‎ ‎‏زنده مانده است این مذهب تا حالا؛ با همان وضع سنتی، با همان وضع مرثیه سرایی و‏‎ ‎‏روضه خوانی.(صحیفه امام، ج 15، ص 331)